2a jornada del Campionat d'Andorra Absolut

2a jornada del Campionat d'Andorra Absolut

20/11/2019, 13:11 / 0 comentari(s)

Avui s'ha celebrat la 2a jornada dels Campionats d'Andorra Absoluts 2016 a l'Estadi Comunal d'Andorra la Vella i a la zona de llançaments de la Comella.

En aquesta jornada la pluja ha amenaçat fins que a la darrera prova del disc s'ha hagut d'acabar abans. El temps ha estat millor durant el matí tret del vent que ha seguit bufant tota la jornada.

Els Campionats d'Andorra d'aquesta segona jornada han estat (adjuntem l'arxiu complert amb els resultats dels dos dies):

NOMCLUBPROVAMARCA
Mikel de Sa Club Esportiu Sant Julià 200m 22"61 (-1,1)
Fanny Sebastian C.A.Manresa 200m 26"91 (-1,0)
Pol Moya Club Atletisme Valls Andorra 1500m 4'28"90
Dayane Huerta Club Atletisme Valls Andorra 1500m 5'46"54
Xavier Consegal Club Atletisme Valls Andorra 110tq 19"01 (0.0)
Clàudia Gurí Club Esportiu Sant Julià 100tq 17"36 (-0.8)
Nahuel Carabaña Club Atletisme Valls Andorra 3000obs 10'10"23
Cristian Rodriguez Escola Atletisme FAA Triple 11m 87
Clàudia Gurí Club Esportiu Sant Julià Triple 11m 90
Clàudia Gurí Club Esportiu Sant Julià Triple 11m 90
José B. Aguilera Club Atletisme Valls Andorra Llargada 6m 66
Clàudia Gurí Club Esportiu Sant Julià Llargada 5m 27
Rodrigo Lladós Club Atletisme Valls Andorra Martell 40m 32
Elena Villalon Club Esportiu Sant Julià Martell 33m 70
José B. Aguilera Club Atletisme Valls Andorra Disc 31m 38
Elena Villalon Club Esportiu Sant Julià Disc 20m 56

Per tots els campionats internacionals en que aquesta federació te opcions a participar durant els mesos de juny, juliol i agost us anirem informant tant bon punt es vagin acabant els terminis de classificació, donant el màxim de temps als esportistes de fer les marques per classificar-se.

La primera convocatòria sortirà el proper dimarts 24 de maig, on us farem arribar la llista dels seleccionats per al Campionat del Mediterrani sub'23 de Tunísia del 4-5 de juny i el següent serà el dijous 2 de juny, la llista dels seleccionats pel nou Campionat de l'AASSE, de Malta del 11 de juny.

Els seleccionats per l'Europeu absolut del 6 al 10 juliol a Amsterdam es faran públics el 28 de juny, al igual que els que opten a la invitació pels Jocs Olímpics del mes d'agost.

Les seleccions per l'Europeu Juvenil i el Mundial Júnior, són encara més tard.