Campionat de la Europea/AASSE, Malta 2016

Campionat de la Europea/AASSE, Malta 2016

26/05/2019, 13:05 / 0 comentari(s)

Ahir es va disputar el primer Campionat de la Europea/AASSE a Marsa (Malta), on hi han près part 18 nacions d'Europa.

Xipre - Islandia - Luxemburg - Malta - Liechtenstein - Mònaco - San Marino - Gibraltar - Andorra (com a petits Estats).

Bosnia & Herzegovina - Armènia - Azerbaian - Montenegro - Moldavia - Georgia - Albania - Kosovo - Macedonia.

En aquesta primera edició hi han pres part 5 atletes andorrans , 4 d'ells amb la mínima internacional exigida per la Europea.

 

 

Resultats

SALT ALÇADA FEMENÍ
OR 1.90 Liashenko, Valentyna 35 Georgia
PLATA 1.75 Guri, Claudia 21 Andorra
PLATA 1,75 Petrusic, Mladena 24 Bosnia & Herzegovina
4 1.75 Lucic, Sara 16 Bosnia & Herzegovina
5 1,70 Tshilumba, Elodie 18 Luxembourg
5 1.70 Zimmer, Cathy 18 Luxembourg
7 1.50 Malgherini, Malory 21 Monaco
8 1.50 Michelotti, Melissa 20 San Marino
no presentada - Vukovic, Marija 24 Montenegro
800m MASCULÍ
OR 1:48.43 Hajdari, Musa 28 Kosovo
PLATA 1:50.01 Dimitriou, Christos 23 Cyprus
BRONZE 1:50.29 Siuris, Ion 25 Moldova
4 1:50.51 Kryeziu, Astrit 25 Kosovo
5 1:51.11 Qerama, Eraldo 25 Albania
6 1:51.20 Michaelas, Theofanis 25 Cyprus
7 1:51.61 Qerama, Eraldo 25 Albania
8 1:51.74 Mkrtchyan, Tigram 22 Armenia
9 1:51.88 Moya, Pol 19 Andorra
10 1:52.23 Bestgen, Christophe 28 Luxembourg
11 1:52.61 Stanisic, Bojan 20 Bosnia & Herzegovina
12 1:52.65 Ibrahimov, Hakim 25 Azerbaijan
13 1:53.36 Mujezinovic, Abedi 22 Bosnia & Herzegovina
14 1:53.50 Kristinsson, Kristinn Thor 27 Iceland
15 1:53.52 Matinyan, Andtanik 25 Georgia
16 1:53.92 Croker, Matthew 28 Malta
17 1:56.40 Molino, Giovanni 32 Monaco
18 1:57.12 Spiteri, Simon 24 Malta
100m FEMENÍ
OR 12.15 Cravcenco, Alina 27 Moldova
PLATA 12.15 Hermodsdottir, Hrafnhild Eir 27 Iceland
BRONZE 12.20 Wingfield, Charlotte 22 Malta
4 12.20 Van Der Weken, Patrizia 17 Luxembourg
5 12.34 Chiloyan, Gayane 16 Armenia
6 12.35 Fotopoulou, Olivia 20 Cyprus
7 12.56 Busuttil, Sarah 25 Malta
8 12.57 Pekhtireva, Yelena 16 Azerbaijan
9 12.58 Pisiara, Marianna 19 Cyprus
10 12.64 Hasanova, Zakiyya 20 Azerbaijan
11 12.72 Sebastian, Estefania 33 Andorra
12 12.79 Baghyan, Marianna 18 Armenia
13 12.85 Jones, Laurence 20 Luxembourg
14 12.89 Stillo, Marija 23 Albania
15 12.98 Deliu, Eneda 19 Albania
16 13.05 Llovera, Cristina 19 Andorra
200m MASCULÍ
OR 21.56 Karason, Ari Bragi 27 Iceland
PLATA 21.79 Daranuta, Andrei 26 Moldova
BRONZE 21.54 Moore, Kevin 25 Malta
4 21.88 Dimitriadis, Paisios 19 Cyprus
5 22.07 Kartavtsevi, Nika 24 Georgia
6 22.23 Chatzitheori, Andreas 19 Cyprus
7 22.38 Rakic, Luka 25 Montenegro
8 22.51 Stefansson, Trausti 21 Iceland
9 22.86 Molinari, Francesco 22 San Marino
10 22.97 Torres, Jerai 22 Gibraltar
11 23.33 Gasperoni, Alessandro 19 San Marino
12 23.74 De Sa, Mikel 25 Andorra
Retirat - Kasilov, Yevgeniy 22 Azerbaijan